soutěž

Popis soutěžících Stirlingových motorků

28. dubna 2007 v 12:53 | Jiří Toman |  Poznámky pro výrobu
Start. č. 1 - Jáchym Doubek 3.B (322 ot/min.)
Jáchym zkonstruoval velice lehké nastavitelné kliky - kulisy, spodní teplosměnná plocha je zvětšená, motor je velice důkladně utěsněn, vyvážení je provedeno napevno.
Start. č. 20 - Martin Vejvoda 3.B (320 ot./min.)
Martin se soustředil na stabilitu a na přestup tepla. Spodní teplosměnná plocha je zapuštěná v těžké proříznuté dlaždici, která vhodně usměrňuje obtékající horké spaliny. Horní ocelová deska krátkodobě odebírá dost tepla a zároveň činí motor stabilním.
Start. č. 4 Dan Jarolím 3.B (376ot/min.)
Dan zkonstruoval pěkně provedené chlazení vodou - zpočátku se voda ohřívá, později se odpařuje. Dále spodní zvětšenou tsm. plochu a pěkné vyvážení.
Start. č. 8 - Martin Kopecký 3.A (311ot./min)
Martin provedl nepříliš elegantní, ale účelné chlazení vodou ze silikonového tmelu. Setrvačník je vyroben z CD disku, vyvážení pomocí přilepených mincí. Oba klikové čepy mají plynule nastavitelný poloměr, Motorek dělá dojem povrchního zpracování, ale spolehlivě běhal už od nultého kola.
Start. č. 11 - Lukáš Novák 3.A (141,4 ot./min.)
Lukáš zkonstruoval zajímavé chlazení vzduchem - jednak na horní tsm. ploše a dále z boku v horní části komory. Přitažení plechovky je provedeno důkladnými napínáky, setrvačník tvoří 2 CD disky.
Start. č. 9 Petr Fojtů 3.C
Petr osadil svůj motorek perfektními klikami s kulovými čepy a ojnicemi z drátu z jízního kola. Mohutný chladič neměl při soutěži možnost zapracovat, protože se mu krátce před startem rozpadl přehaněč.
Vítězný motorek Jirky Holka se start. č. 10 je popsán samostatně
J.T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 christain christain | E-mail | Web | 23. října 2012 v 8:59 | Reagovat

I have been following your blog for three days now and I should say I am starting to like your post. Now how do I subscribe to your blog?.
http://www.shoesgreat.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama