soutěž

Prezentace pro veřejnost a odměny.

7. května 2007 v 23:19 | J.T.
Ve strředu 2.5. 07 podle plánu o velké přestávce proběhlo předvedení běžících motorků žákům školy. Zdrojem energie byly vlastní vařiče typu camping gas. Novinkou byl motorek Petra Fojtů, vyspravený, zbavený monstrózního chladiče a pěkně běžící - pozor! -s nelepeným přehaněčem.
Do naší akce nečekaně zasáhla akce jiná, rozsáhlejší - focení žáků a učitelů. Právě učitelé se fotili během velké přestávky a tak i tato první prezentace výsledků proběhla poněkud neuspořádaně. Na fotodokumentaci nebylo ani pomyšlení. Na konci přestávky pan ředitel předal odměny - které ovšem stojí za zmínku:
1. místo - otáčky- J HOLEK - cestovní vařič Coleman s bombou + digitální posuvka
1. místo - design- J DOUBEK- digitální posuvka + multifunkční kleště
1. místo - tech. zlepšovák - D JAROLÍM - digitální posuvka + multifunkční kleště
Ostatní za své funkční motory - P FOJTŮ, M VEJVODA, L NOVÁK, M KOPECKÝ - digitální posuvka.
Ať Vám všem pěkné odměny slouží!
VYHLÁŠENÍ:
Příští prezentace za rok se mohou účastnit i letošní soutěžící. A co víc - budou moci získat i odměnu za speciální vylepšení - například pohánět svým motorkem ventilátorek, nebo čerpadlo oběhového chlazení vodou, či něco jiného, legračního.
Zvláštní upozornění:
Jednu z motivací pro tuto soutěž jsem našel před rokem v technickém skanzenu Solvayovy lomy na akci "Rotující setrvačníky". Doporučuji k prohlédnutí stránky tohoto skanzenu, ve kterém hodně mladých lidí dává hodně své energie na uchování a oživení romantiky techniky začátku minulého století. www.solvayovylomy.cz Největší přehlídka "rotujících setrvačníků" bude v sobotu 9.6.07
Druhou motivaci pro naši soutěž jsem získal v Ostravě na soutěži vozíčků poháněných fotovoltaickými panely. Doporučuji shlédnout i následující stránku http://napajenisluncem.vsb.cz V září proběhne další kolo, ve kterém budeme mít i my tři želízka v ohni. A jedno z nich bude vozíček poháněný vodíkovým článkem.
Pěkné jarní dny přeje
Jiří Toman
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama