Pozor, nové termíny

29. prosince 2007 v 23:40 | Jiří Toman
Milí přátelé
Kvůli změně rozvrhu, která zablokovala naši laboratoř i se startovním hořákem, musíme změnit termín obou kol soutěže. Tudíž se bude konat -

První kolo v pondělí 25.2. v 10.00 (místo úterý 12.2. 11.00)
Druhé kolo v pondělí 21.4. v 10.00 (místo úterý 15.4. 11.00)
Na dokončení vašich motorků máte tedy skoro o týden více času.

Dále chci upozornit na to, že dne 16. ledna bude v Betlémské opět den otevřených dveří. A jako ty předcházející dva DOD budeme vystavovat výsledky našich soutěží a tudíž i loňské Stirlingovy motorky, které budou jejich majitelé pouštět a rádi sdělí každému své zkušenosti. K vidění budou též fotovoltaická autíčka a autíčko na vodíkový pohon. Chystám též jedno překvapení, snad se to povede.
Během DOD bude volná zámečna a tak se naskýtá příležitost motorek zde dokončit a namístě zde vyzkoušet.
Dobrá zkušenost: Některým z vás motorky začínají běhat a je tudíž čas na vyvažování. To je podrobně popsáno v dřívějším článku. Před vyvážením je dobré součásti zvážit na laboratorních váhách. Je dobré nelepit do sebe pístní tyč a oko pístní tyče (poz. 16), ale pouze je do sebe "nalisovat". Potom je můžeme kdykoliv vyjmout a zvážit jako celek všechny pohybující se části na straně přehaněče. Též je to dobré kvůli případným opravám.
Přeji Vám všem klidný zbytek prázdnin, hodně trpělivosti a vynalézavosti s vašimi Stirlingovými motorky, v příštím roce vám přeji studijní úspěchy a samozřejmě úspěšný start v naší soutěži.
Jiří Toman
ps: Při potížích s motorkem, např. zničená součástka, se nestyďte přijít zeptat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 white dresses white dresses | E-mail | Web | 23. října 2012 v 8:20 | Reagovat

A. He felt crummy!
http://www.rundress.org/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama