soutěž

Poděkování sponzorům soutěže

22. června 2008 v 15:52 | Jiří Toman
Milí přátelé
Vyrobené Stirlingovy motory již většinou odpočívaji a součástky na příští ročník soutěže "Vyrob si svůj Stirlingův motor jsou připravovány". Je nyní načase poděkovat těm, bez nichž by soutěž nebyla možná:
Děkuji velice
1) Magistrátu Hlavního města Prahy - přispěl na materiál a další nutné výdaje. Připomeňme odměny za umístění ve všech třech kategoriích - byly to různé sady klíčů a baterky (čelovky) pro každého účastníka soutěže. Jenom odměny stály 5 000Kč.
2) Výrobci ložisek FAG, který v který v loňském prvním ročníku i letos ve druhém ročníku soutěže věnoval ložiska, na nichž soutěžící svoje motorky postavili. A jak jsem výrobci slíbil, jeden motorek s jeho logem si můžete spustit.
3) Výrobci ložisek ZKL - VRL Hostivař
Jak jste se dozvěděli ze závěrů letošního kola soutěže, nejúspěšnější byli kluci z SPŠ - dopravní v Masné ulici, kteří měli své motory uložené na dvou ložiskách. Takové řešení vede ke stabilnímu, tuhému a času odolávajícímu uložení hřídele. Je to však drahé řešení, na které by příspěvek magistrátu nestačil. Poprosil jsem tedy výrobce ložisek ZKL - VRL Hostivař o pomoc pro příští ročník soutěže. Ložiska máme přislíbena a tudíž v příštím ročníku budou v sadách připravených dílů ložiska dvě. Můžeme tak doufat, že se výkony našich motorů vyrobených z konzerv posunou k vyšším metám.
(Mimochodem, v ZKL Hostivař měli naši žáci vynikající exkurzi, kde viděli výrobu ložisek od odsekávání polotovarů z tyčí, až po kontrolu hotových ložisek).

A zde je logo výrobce - poznáte na koho motoru běhá?


4) V neposlední řadě děkuji všem učitelům, kteří byli studentům nápomocni ať radou, nebo zpřístupněním dílny, bez níž by někteří nemohli svůj motorek vyrobit.
Díky, a budete-li mít chuť, můžete se s novými studenty pustit do díla v říjnu, na začátku třetího ročníku soutěže "Vyrob si svůj Stirlingův motor".

Jiří Toman
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 short wedding dresses short wedding dresses | E-mail | Web | 23. října 2012 v 8:32 | Reagovat

Q. What did the carpet say to the floor?
http://www.wiredress.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama