Únor 2015

Povzbuzení

1. února 2015 v 21:05 | Jiřī Toman
Milí přátelé
- Vy kteří váháte s přihlášením do soutěže, vy, kteří jste v minulém, či předminulém roce soutěžili a uvažujete o pokračování, prosím NEVÁHEJTE.
Tuším, co se asi stalo: naše Stirlingová soutěž získala velikou publicitu v soutěži projektů EGA, byl vytvořen otáčkový rekord- kluci z Chrudimi nasadili vysokou laťku, na stránkách se objevil článek Miloše Milnera vyzdvihující modelářskou práci a další článek zvoucí k soutěži zahraniční účastníky v angličtině. A jaký je výsledek?? Jakoby se všichni naší soutěže zalekli. A ze škol, které se pravidelně zúčastňují se nikdo nehlásí.
A přitom se nic nezměnilo a vše zústává: základní myšlenka - udělat si vlastníma rukama vlastní motorek, který chodí ! To je vítěrství sám nad sebou. To, že někomu běhá a jinému pádí slouží k našemu obohacení a ne k odstrašení. Kluci z Chrudimi byli v soutěži vícekrát - až čtyřikrát a to může každý - učit se a vylepšovat.
Přátelé, pololetní shon je za námi, jarní prázdniny jsou před námi, stačí malá rozvaha a napsat na mojí adresu jiritom@seznam.cz a já Vám pošlu dle našich pravidel sadu součástek na Váš nový Stirling, Pokud budete vylepšovat ten Váš minulý, napište mi též, abych mohl plánovat dál.
Děkuji
Jiří Toman

PS: Ten rotační Stirling mě tak láká, že se možná do něj pustím sám.