soutěž

První kolo STIRLINGŮ se blíží

2. dubna 2016 v 23:12 | Jiří Toman
POVZBUZENÍ + RADA + MOTIVACE

Milí přátelé
Jako vždy Vás chci povzbudit, zejména ty, kteří jsou v soutěži noví. Motorek je hotový a netočí se.
A nebo na něco nemůžete přijít, jak to udělat.

1) Upozorňuji na anglickou stránku tohoto blogu "Make your Stirling Engine Yourself" - psanou pro belgické gymnazisty, kteří se letos soutěže zúčastní - tam jsem popsal hodně podrobný postup, jak udělat základní verzi motorku, tam můžete nahlédnout. Technická angličtina není těžká.

2) Máte-li hotový motorek a netočí-li se je nejpravděpodobnéji na vině buď tření - s citem odstraňte veškeré drhnutí, nebo netěsnost - potom vložte motorek na chvíli do lednice a do hrnce připravte teplou vodu. Pak vložte motorek do vody - až do půlky skleněného válce a sledujte, odkud jdou bubliny.

A ještě jedna rada před startem: Při opravování mých Stirlingů jsem získal výbornou zkušenost s pístem a vodítkem z TEFLONU. Má vynikající kluzné vlastnosti (ale vodítko se obtížně lepí a chce speciální lepidlo pro obtížné plasty CEYS )

EXTRA MOTIVACE
Letošní vítěze čeká mimořádná odměna: BUDOU PILOTOVAT BOEING 737
- v trenažeru letošní zúčastněné školy - SOU Civilního letectví. A to bude stát za to úsilí pohrát si s designem, vymyslet něco extra, vytvořit zajímavý pohon. V otáčkách se můžete stát vítězi už v prvém kole.

Ale samozřejmě, vítězem sám nad sebou je každý, komu se motorek rozběhne a k tomu Vám přeji hodně trpělivosti. A co je důležité - přijďte 13.4. I když se nerozeběhne.

Na viděnou se těší
Jiří Toman
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama