soutěž

LET V BOEINGU 737 - odměna pro vítěze

9. června 2016 v 22:50 | Jiří Toman

Milí přátelé
To, co bylo na těchto stránkách slíbeno a po soutěži z nejistoty nevysloveno, to se nakonec POVEDLO a byl to nádherný zážitek ;-)
Vedoucí dílen SOŠ civilního letectví v Ruzyni pan Deyl nám přislíbil let v trenažeru Boeingu 737, který mají přímo ve své odborné učebně.
Dva úspěšní soutěžící Pavel Dušák a Franta Kostroun z SPŠ automobilní dnes dorazili z Českých Budějovic a společně jsme strávili krásnou hodinku v kokpitu obrovského stroje.


Po vysvětlení základních funkcí řízení se s námi náš báječný pilot Ladislav Bílek v rychlosti asi 450 km/h odlepil od země, vzlétl do výšin a zakroužil nad Prahou. Člověk cítil, jak se s ním celý kokpit naklápí a fyzicky se dala cítit i odstředivá síla a lehtání v žaludku při klesání.
Přistání bylo provedeno formou TOUCH AND GO - na konci přistávací dráhy jsme se opět vznesli a k řízení zasedl Franta Kostroun


Jeho oblet byl zcela pohodový a člověk by si mohl říci, jaká je to krásná vyhlídková záležitost.
Touch and go proběhlo skvěle, stejně jako výměna pilotů za za letu.


Pavel výborně vzlétl a ve ve výšce odhadem 1000m otáčel okruhem letadlo zpět k přistávací dráze. Jenže otáčka se poněkud protáhla a při stálém klesání už nebyl čas na manévrování a zatáčku obráceným směrem.
Zem se nezadržitelně blížila pokus o nouzové přistání při rychlosti asi 260km/hod na poli nemohl vyjít.
Nakonec se pár desítek metrů přímo před námi objevil hangár a to byl náš konec.Zachránci z trosek letounu vylovili černou skříňku,v níž byla nahrána první část letu a tudíž jí můžete sledovat i Vy. :-)

Na konci června - 29.6. ve středu opět ve dvě hodiny mohou další let podniknout vítězové z Hradce Králového.
Podaří se jim to sdělit??

Pěkné, tvořivé prázdniny všem přeje

Jiří Toman


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama