Září 2016

DOBRÁ ZPRÁVA na úvod 11. ročníku

5. září 2016 v 22:46 | Jiří Toman
Milí přátelé tvořivého způsobu života

Dostalo se nám (už po druhé) slušného způsobu ocenění. 😊
V českém kole celosvětové soutěže energetických projektů se naše soutěže s parními a Stirlingovými motory dostaly až do finále v kategorii "Kutil".
Ve finále, kde jsme s našimi aktivitami jenom dva, nebudou už rozhodovat odborníci, ale VY - všichni, kteří mají chuť se zapojit. Tím druhým kutilem je prima člověk Jaromír ze Šumavské vísky, který si vyrábí zajímavé věci - též Stirlingy a parní motory. V tom jsme na tom stejně.
Rozhoduje internetové hlasování - v podstatě pro toho, kdo věci vyrábí a prezentuje na internetu, nebo pro toho, kdo dělá totéž se systematickou výukou. To doufám funguje - za těch deset let soutěží se dost kluků naučilo a porozumělo kusu techniky a mnozí to šli studovat na vysoké školy.

V červnu s námi natočili kraťoučké medailonky, kde jsme měli popsat stručně podstatu naší činnosti:


Hlasovat se dá zde - ale musíte se dostat klikáním až ke své adrese, protože můžete vyhrát za hlasování zajímavé odměny, třeba i na rok půjčené auto:


Proklikejte se, prosím, až do kategorie Kutil

Děkuji Vám samozřejmě za každý hlas - s panem Märzem se po internetu přátelíme, vyměňujeme si informace a slíbil mi, že přijde v tomto ročníku do soutěže a tak se s ním naši soutěžící uvidí.


A teď k novému ročníku soutěžî:

Soutěž STIRLINGŮV MOTOR - jedenáctý ročník, pravidla se nemění, od loňska ke STŘEDOŠKOLÁKŮM přibyla kategorie OSTATNÍ. Přibyla nová disciplína - NÍZKOTEPLOTNÍ STIRLING ( jakýkoliv, poháněný teplem vařící vody)
Už nyní si můžete napsat o sady dílů.

Soutěž PARNÍ MOTOR - třetí ročník, ani zde se nic nemění, i zde je kategorie STŘEDOŠKOLÁCI a OSTATNÍ. Prvních několik soutěžících si může napsat o rotační šoupátko.

Zájemci mi napíší na adresu jiritom@seznam.cz

Přeji všem pohodový začátek školního roku

Jiří Toman