soutěž

DOBRÁ ZPRÁVA na úvod 11. ročníku

5. září 2016 v 22:46 | Jiří Toman
Milí přátelé tvořivého způsobu života

Dostalo se nám (už po druhé) slušného způsobu ocenění. 😊
V českém kole celosvětové soutěže energetických projektů se naše soutěže s parními a Stirlingovými motory dostaly až do finále v kategorii "Kutil".
Ve finále, kde jsme s našimi aktivitami jenom dva, nebudou už rozhodovat odborníci, ale VY - všichni, kteří mají chuť se zapojit. Tím druhým kutilem je prima člověk Jaromír ze Šumavské vísky, který si vyrábí zajímavé věci - též Stirlingy a parní motory. V tom jsme na tom stejně.
Rozhoduje internetové hlasování - v podstatě pro toho, kdo věci vyrábí a prezentuje na internetu, nebo pro toho, kdo dělá totéž se systematickou výukou. To doufám funguje - za těch deset let soutěží se dost kluků naučilo a porozumělo kusu techniky a mnozí to šli studovat na vysoké školy.

V červnu s námi natočili kraťoučké medailonky, kde jsme měli popsat stručně podstatu naší činnosti:


Hlasovat se dá zde - ale musíte se dostat klikáním až ke své adrese, protože můžete vyhrát za hlasování zajímavé odměny, třeba i na rok půjčené auto:


Proklikejte se, prosím, až do kategorie Kutil

Děkuji Vám samozřejmě za každý hlas - s panem Märzem se po internetu přátelíme, vyměňujeme si informace a slíbil mi, že přijde v tomto ročníku do soutěže a tak se s ním naši soutěžící uvidí.


A teď k novému ročníku soutěžî:

Soutěž STIRLINGŮV MOTOR - jedenáctý ročník, pravidla se nemění, od loňska ke STŘEDOŠKOLÁKŮM přibyla kategorie OSTATNÍ. Přibyla nová disciplína - NÍZKOTEPLOTNÍ STIRLING ( jakýkoliv, poháněný teplem vařící vody)
Už nyní si můžete napsat o sady dílů.

Soutěž PARNÍ MOTOR - třetí ročník, ani zde se nic nemění, i zde je kategorie STŘEDOŠKOLÁCI a OSTATNÍ. Prvních několik soutěžících si může napsat o rotační šoupátko.

Zájemci mi napíší na adresu jiritom@seznam.cz

Přeji všem pohodový začátek školního roku

Jiří Toman
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama