soutěž

Vzhůru do jedenáctého ročníku

22. října 2016 v 11:23 | Jiří Toman
Milí přátelé
Děkuji Vám všem, kteří jste hlasovali pro naše soutěže a pro mne. Eon dal přednost panu Jaromíru Märzovi, který se prohání po Šumavě ve svém vyrobeném autě. Vyrábí i další zajímavé věci včetně Stirlingových a parních motorů. Volbu EO.nu mu přeji. Všichni naši soutěžící se s ním setkají, protože Jaromír přislíbil účast v naší soutěž a možná v obou. Je úžasné, že všechny věci vyrobil bez soustruhu, který si nyní za odměnu koupí.


Přihlášky do naší stirlingové soutěže pozvolna přicházejí. Díky za zájem👍
Soutěž s parními motorky tolik neláká, přitom vyrobit si parní motorek je skoro jednodušší. Pro váhavé zájemce tu mám tip na pomůcku: Myslím, že to, co odrazuje, je komplikace s papiňákem. (mít ho, přidělávat hadičku, je to horké a prská to....)
velice jednoduché, stabilní a elegantní řešení je pohon normálním, ledničkovým kompresorem. Koupil jsem ho za 40 korun ve sběrně kovového šrotu a mohl jsem si vybrat.
Na fotce a videu je Vám známý dvojčinný parní motorek, který tlakem vzduchu z kompresoru běhá v o něco vyšších otáčkách, než při ustáleném stavu tlaku papiňáku.
Posuďte sami! Navíc, takový kompresorek se v domácí dílničce hodí pro různé jiné účely.

´

A zde video:

Při práci s motorkem můžete stále používat jenom váš kompresorek, při soutěži pojedeme pořád na páru. Tudíž počítejte s trochu nižšími otáčkami a tím i výkonem.
Kdo bude chtít tento pohon vidět, přijďte se podívat ve dnech 25., 26. a 27. listopadu do kongresového centra na veletrh středních škol - Schola Pragensis, kde bude mít naše výukové centrum NTM svůj stánek a prezentovat tam naše soutěže, včetně Auta na gumičku. www.autonagumicku.estranky.cz

Pěkné podzimní dny přeje
Jiří Toman
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama