Duben 2017

1. kolo 11. ročníku

30. dubna 2017 v 8:27 | Jiří Toman
Milí přátelé
První kolo proběhlo přesně v duchu předešlé pozvánky: Bylo neformální, přátelské, pracovní - s radami, jak na to. Soutěžní atmosféru nahradila vzájemná pomoc.
Do tohoto prostředí zapadla i nehoda, která by v soutěžní atmosféře druhých kol byla velice nepříjemná: Pro účely naší soutěže máme ve skladu extra lahev propanbutanu a přesně seřízený redukční ventil s hořákem. Vše naposledy použito v květnu před rokem. Těsně před soutěží se ukázalo, že lahev netěsnila a během roku téměř všechen plyn unikl. Pro porovnání otáček soutěžících jsem nastavil přibližně běžný kempingový vařič s plamenem trošku menším, než soutěžním. Charakter soutěže byl zachráněn, nikomu z přítomných tato změna nevadila. Snad jen - ten trochu nižší příkon, protože Honzovi se motor, doma běhající, neroztočil.


Honza, Žeňa, Kuba, Jana, Honza a Jesse


Alespoň stručně o detailech:
Kubova masivní izolace skelnou vatou. Jessovo chlazení vodou s ledem - osvědčilo se. Upravený motorek Jany a Ženi (do druhého kola budou mít ještě jeden), Honzův masivní motor ( pro tuhost motoru si vytiskl tři žluté držáky)
Honza s Trutnova přišel se základní verzí.

V pohodové atmosféře bylo dosaženo 511 ot/min - JESSE, který si odnesl odměnu


Na konci května 31.5. v 10 hodin nás čeká druhé kolo, opět v hale a se svou typickou atmosférou.
Těšíme se na všechny soutěžící, kterých má být asi 25. Přijďte i se zádrhelem na poslední chvíli, ledacos se dá opravit na místě.

Na viděnou a na Vaše motory se těší
Jirka Toman